3 důvody, proč pečovat o svá střeva

 

Funkce tenkého a tlustého střeva značně převyšuje pouze dobré trávení. Tyto orgány odpovídají za imunitu a příjem živin, proto ovlivňují tělesnou hmotnost, stav kůže, míru únavy a také psychickou rovnováhu. Trávení potravin úzce souvisí s trávením života, ať už se jedná o prožívání nebo zpracování informací. Když budete pečovat o svá střeva, významně podpoříte zvýšení kvality života.

 

1. Silná imunita

Víte, že až 90% poruch imunitního systému a chronických nemocí souvisí se špatnou funkcí střev? Ve střevech totiž sídlí 70% buněk imunitního systému lidského těla. Pokud je tedy střevní mikroflóra v dobré kondici, zabraňuje přechodu škodlivých látek do organismu a podporuje obranyschopnost těla množením prospěšných bakterií.

2. Elixír štěstí

Tak, jako láska prochází žaludkem, rodí se naše dobrá nálada ve šťastném střevě. Právě v něm se totiž produkuje množství hormonů, které ovlivňují náš psychický stav. Téměř 90% serotoninu (hormon dobré nálady) a 50% dopaminu (hormon potěšení) se tvoří právě ve střevech. Pokud tedy naše střeva nefungují správně, výsledkem může být také špatné psychické rozpoložení.

3. Tajemství mládí

Málokdo si uvědomuje, že procesy stárnutí se projevují nejen navenek, ale i uvnitř těla. Věk a stav našich orgánů se může projevit i na pokožce. Problémy s pletí totiž úzce souvisejí s mikrobiotickou rovnováhou trávicího traktu a disharmonii ve střevě zrcadlí pokožka především v oblasti tváří a jejich okolí. Pokud tedy toužíte po mladé a zářivé pleti, zaměřte se na výživu zevnitř. 

Nakrmte své střevo!

Střeva jsou alfou i omegou našeho těla a péčí o ně můžeme významně ovlivnit každodenní aktivity i celkové zdraví. Jste připraveni vykročit do doslova šťastně stráveného roku? Zařaďte mezi své pravidelné rituály přírodní doplňky stravy s probiotiky, prebiotiky, β-glukany, rutinem a řadou vitamínů a minerálů. To je ideální kombinací pro optimální střevní rovnováhu pro celou rodinu, včetně těhotných žen.


← Zpět na blog