IMUNITA potřebuje trénink

Tohle asi nebude to pravé…

Jak je na tom naše imunita?

Neradujme se, jestli jsme ještě letos neměli chřipku, rýmu nebo kašel. Snížená imunita stojí i za mnohem horšími problémy než jsou běžné infekce. Jsou to „civilizační choroby“. Vysoký krevní tlak, chronická únava, ateroskleróza, infarkt, mozková mrtvice, revmatická onemocnění, obávaná rakovina a řada dalších. Vznik a rozvoj těchto život ohrožujících chorob způsobuje samozřejmě více vlivů, například genetická dispozice, životní styl…., narušená imunita ale jejich vznik výrazně urychlí a zhorší jejich průběh.

Na první pohled to vypadá, jako kdybychom byli celý život zdraví, a tyto nemoci vznikly najednou, „z ničeho nic“. Tak to ale není. Varování, jako je například únava, opary, nervozita, nespavost, bolesti hlavy…. přichází včas. A co my často uděláme? Vezmeme si „kouzelnou“ tabletku proti bolesti, proti stresu, na spaní… Že je to to nejlepší, to přeci denně vidíme na televizní obrazovce. A rádi tomu věříme, je to snadné a témeř nic to nestojí – alespoň v počátku. Kvalitní léčba dnes jistě dokáže mnohé, ne vždy však máme to štěstí, že se nám jí dostane, a zázrak se ani při nejkvalitnější péči nekoná.

Starat se o svoji imunitu je přitom radost. Zkuste to.

Zkuste si každý den říci:

  • Jak dobře jste se vyspali?
  • Na čem zdravém a dobrém jste si pochutnali?
  • Co vám dnes udělalo radost, čemu jste se od srdce zasmáli?
  • Jak příjemná byla chvilka odpočinku během pracovního dne?
  • Jak hezky jste si „protáhli kostru“ alespoň malou procházkou?

Když si 5x odpovíte jak to bylo příjemné, udělali jste pro svoji imunitu víc než si myslíte. To přeci jde, a nemusíme tomu říkat přímo prevence.

Přeji vám hodně zdraví a pohody

Vaše

Lída Treutnerová

 


← Zpět na blog