Jak připravit dětský organismus na období prázdnin? Dost tekutin a kvalitních minerálů!

Balíte dětem na sportovní tábor? Jedete na dovolenou? Nebo se jen zajímáte o pitný režim vašeho dítěte?

Tak či tak, v tomto článku se dozvíte, proč je důležité v horkých letních dnech doplňovat nejen tekutiny, ale i kvalitní minerály.

Voda tvoří přibližně 70 % hmotnosti chlapců a dívek. Pro zdraví je důležitý nejen pravidelný příjem tekutin, ale i jejich celkové rozložení v těle. Celkovou redistribuci vody v těle zajišťují tělesné systémy prostřednictvím hormonů, a jelikož je dětský organizmus velmi citlivý na ztrátu tekutin, je velmi důležité zaměřit se nejen na to, kolik toho dítě vypije, ale i zda se voda dostává tam, kam má. Její nedostatek či špatná redistribuce snižuje sportovní výkon a může být i zdravotním rizikem. Navíc u dětí není plně vyvinut pocit žízně a riziko dehydratace se tak zvyšuje.

Klíčem pro redistribuci vody v těle je správné množství elektrolytů. Draslík, fosfor a hořčík jsou přítomny uvnitř tělních buněk, naopak sodík, vápník a chlor vně buněk. Při sportu pracující svaly vyprodukují až dvacetkrát více tepla, než když jsou v klidu. Tím se zvyšuje tělesná teplota a výrazně stoupá nejen výdej tekutin, ale i elektrolytů – a to především pocením a dýcháním. Když tekutin a elektrolytů není dostatečný a pravidelný přísun, přichází únava, bolest hlavy, klesá fyzická i psychická výkonnost.

Ptáte se kolik by toho měly děti vypít? Množství závisí na délce a intenzitě sportovního výkonu, ale i na teplotě okolního prostředí. Pro rychlou rehydrataci dětského organizmu je důležité nejen množství, ale především složení a také chuť nápoje.

Obyčejná pitná voda je dobrou volbou, neřeší ovšem výše zmíněné elektrolyty, které jsou nezbytné, obzvlášť během horka či fyzického výkonu.

Pro zajištění tolik potřebné hydratace a zároveň doplnění nezbytných elektrolytů je optimální REVITIN-365.

Jedná se o velmi chutný nápoj džusového charakteru, který je navíc obohacen o klíčové elektrolyty a další minerály, nezbytné pro fyzický výkon v horkých letních dnech. Díky obsahu přírodního β-karotenu REVITIN chrání i pokožku dětí, děti se lépe opalují (nenahrazuje krémy s UV filtrem).

REVITIN připravený podle návodu je nápoj s osmolalitou nižší než krevní plazma, tedy nápoj hypotonický, který je vhodný pro rychlé a účinné doplnění tekutin.

Neředěné ovocné džusy nebo energetické nápoje jsou nápoje hypertonické (mají vyšší osmolalitu než krevní plazma) a nejsou vhodné jako součást pitného režimu, protože prohlubují dehydrataci.

REVITIN  v pomerančové nebo mandarinkové příchuti je ideálním nápojem pro jakoukoliv fyzickou aktivitu vás či vašeho dítěte.

 

Charakteristika REVITINU 365
Ideální pitný režim před, během a po skončení sportovní aktivity dětí

  • Široké spektrum dobře vstřebatelných minerálů
  • Unikátní antioxidační systém (vitamíny A, C, E, Activin – výtažek z jadérek červených kalifornských hroznů a stopové prvky zinek, mangan a selen)
  • Bez konzervantů a umělých barviv

 

Účinky REVITINU 365

  • Chrání organizmus před problémy, které bývají spojeny s dehydratací, jako je únava, poruchy soustředění, bolesti hlavy a svalové křeče
  • Doplňuje ztráty vody a snižuje riziko dehydratace
  • Doplňuje ztráty důležitých minerálů (sodík, draslík, vápník, hořčík), které bývají hlavní příčinou poklesu výkonnosti – přispívá k udržení výkonnosti
  • Antioxidanty neutralizují škodlivé volné kyslíkové radikály, které ve větším množství vznikají při náročných sportovních výkonech
  • Obsahuje L-karnitin, ze kterého vzniká energie, potřebná pro činnost srdce, kosterních svalů a imunitních buněk
  • Oddaluje únavu a posiluje imunitní systém

 

Objednávka zde

Vaše Lída Treutnerová


← Zpět na blog