Nezbedné bakterie a kvasinky.

Žijí s námi a vzájemně si pomáháme. Ale jen do chvíle, než jim dáme šanci, aby si dělaly, co chtějí. To pak začnou řádit „jak černá ruka“. Nastěhují se tam, kde je vůbec nechceme, zanáší naše tělo toxiny, trápí nás záněty, úporným svěděním – a většinou si jak naschvál vyberou ta nejintimnější místa. A také se jim líbí v našich střevech, která se pak musí bránit větry, nebo průjmy……. Ale ani to jim nestačí, většinou si k tomu vyberou dobu, kdy se nám to nejmíň hodí. Třeba právě dovolenou, na kterou jsme se tolik těšili a investovali do ní nemalé peníze. A to pak nenechá v klidu ani ty největší kliďasy.

Jak nad nimi vyzrajme?

Stravou. Přidáme kysané zelí, cibuli, česnek, křen, celer, další zeleninu, kefír, bílé jogurty obohacené živými probiotiky, kvalitní doplňky stravy s garantovanými živými probiotiky a prebiotiky – ta jsou nejúčinnější…

A omezíme sladkosti, bílou mouku, kvasnice, alkohol, led, zmrzliny, ovoce… a pivo, to kvasinkám obzvlášť chutná…..

Kvasinky totiž k životu potřebují cukr. Když jim ho dáme, daří se jim. Rozšiřují svoje kolonie a také přecházejí do virulentnější “plísňové” podoby.

A co ještě radí zkušení cestovatelé? Uvař, oloupej, nebo na to zapomeň!

Že si tak ideální dovolenou nepředstavujeme? Není divu!

A co teprve nastane, když na nás přijdou obvyklé potíže cestovatelů do zemí, jako je třeba Egypt, Turecko a další……. Chceme strávit dovolenou úprkem mezi záchodky? Můžeme samozřejmě nasadit prostředky proti průjmu. Ale pozor. To co nám škodí, nejsou bakterie sami o sobě, ale „toxiny“, které tyto bakterie produkují a vylučují do našeho těla. A tělo se brání – průjmem. Některé prostředky sice průjem zastaví, ale škodlivé bakterie nezlikvidují a ty své toxiny do nás vylučují dál, tím snižují naši imunitu, přetěžují játra, a vlastně způsobují problémy od A až po Z.

Kdo tu bitvu vyhraje?

Víte, že tomu všemu se můžeme vyhnout a dovolenou si užít podle svých představ? Jak? Když se dobře připravíme. To nejdůležitější je, mít dobou imunitu. To platí vždy a všude a pro každého. Imunita je náš ochranný štít, je to naše bezpečí. Potřebujeme ji za všech okolností, nejen na podzim, ale i v zimě, na jaře a v létě, na dovolené……… A imunita začíná právě u správně osídlených střev. Kromě toho dobře osídlená střeva nedají šanci nezbedným kvasinkám a bakteriím. Armáda „hodných“ mikroorganizmů v našich střevech hravě vyhraje bitvu s těmi, které nám chtějí jen škodit.

Řešení je to jednoduché, pohodlné a příjemné. V NUTRA-BONĚ máme vyzkoušený program na imunitu, do které patří

 

Tyto superpotraviny můžeme zařadit do běžného jídelníčku. Chutnají skvěle a na dovolené nás ochrání. Zkuste to také.

Vaše Lída Treutnerová


← Zpět na blog