Víte, jak nakrmit mozek, aby lépe fungoval?

Připadáte si někdy, jako by vám paměť prokousaly myši? Možná se nedokážete plně soustředit, jste podráždění a večer nemůžete usnout? Poradíme vám, jak získat zpět vnitřní klid a podpořit dobrou paměť.

Fosfolipidy: pochoutka pro mozek

Nejznámějším zástupcem fosfolipidů je komplex známý jako lecithin, který spoluvytváří nervové spoje, zajišťuje výživu a také se podílí na odvodu odpadních buněk. Právě lecithin je ideální potravou pro mozek, díky kterému zvládnete každodenní psychickou zátěž.

Antioxidanty: jedlíci volných radikálů

Jedním z vedlejších produktů metabolismu buněk je uvolňování volných radikálů, které nejsou pro lidské tělo prospěšné a způsobují oxidační stres. Tyto volné radikály mají naštěstí silného protivníka: antioxidanty, které je pohlcují a díky nimž zůstávají buňky zdravé a mladé.

 

Prokrvení: základ svěžích buněk

Bez řádného proudění krve se k buňkám nedostane dostatek kyslíku a živin. Výsledkem je zhoršená regenerace a rychlejší stárnutí. Nejsnadnějším řešením je tedy pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

Výživa pro mozek

Mozku prospěje, když mu budeme pravidelně zajišťovat dobrou výživu. Začněte tedy mozek svůj i celé rodiny krmit ještě dnes. Ideálním pomocníkem pro podporu všech zásadních kognitivních funkcí a dobré psychické činnosti je Ginkgo biloba, která přispěje k podpoře normální činnosti mozku, paměti, odolnosti a výkonnosti. Spolu vitamíny C, B1, B2, B6, B12, niacinem, hořčíkem a jódem celkově podpoří nervovou soustavu a duševní rovnováhu.

Na prvním místě je vždy zajistit si řádný a vyvážený jídelníček. Problém může spočívat v tom, že neznáte ani nemůžete znát přesné množství účinných látek. To budete na 100% vědět u kvalitních doplňků stravy, která mají deklarovaná množství účinných látek uvedena.

Pokud budete chtít v této oblasti poradit, určitě neváhejte a obraťte se na nás. Jsme tu pro vás. https://www.nutrabona.cz/kontakt/

 


← Zpět na blog