ZÁSADNÍ ZMĚNA V PŘÍSTUPU K AKNÉ!

Dobrých rad, jak se zbavit akné je plný internet. Radí každý, kdo má Facebook. Podívejte se, občas nebudete věřit.

„Ahoj holky. Prosím o radu mám akné jak puberťák. A ráda bych už chtěla vyjít z domu bez make upu. Co na to?“

A k tomu jistě dobře míněné rady: „Zubní pasta nebo listerine.“ „ Antikoncepce. Dvakrát jsem přestala brát antikoncepci a pleť šla do háje a kila nahoru….“ „Nejsem odbornik, ale co zkusit pit caj z ostropestrce?  ten je super na ocistu jater treba i po uzivani leku, atb apod. Pupinkama se pry telo snazi likvidovat spatne latky z tela (viz antikoncepce) a ostropestrec by podle me mohl fungovat  a kdyz ne, aspon pro sebe neco udelate a „vycistite“ si jatra  .“ „Obyč. Alpa s hrebickem.“ „Čistím čistím.cistim a furt akne.“ „Kupte si kostku droždi a jezte .“ „Syn bral zinek.“ „Zajit na kozni, tam vi přesně co a jak..“ „Bral někdo z vás na akné antibiotika? 🙁 beru týden a zhorsilo se to, bolí mě obličej už jsem z toho v háji :(…“ „Jeee koukam,ze kozni stale predepisuji na tohle antibiotika..to jsme.fakt pokrocili…Reknu to neslusne,na atb se vyse…,kor jestli Vam to predepsal jen tak pohledem.. Radsi hledejte vnitrni pricinu.Az.je.vysadite,budete to.mit zpet v plne parade,jestli.Vam.tedy.vubec pomohou a moz a jeste dalsi zdravotni problemy.navic…“

Přesvědčilo vás to?

A co na to „opravdoví odborníci“?

Nejnovější vědecké výzkumy odhalují řadu nových překvapivých souvislostí!

Odborníci se zaměřují především na PŘÍČINU AKNÉ. Na co přišli? Dozvíte se to. Čtěte dál.

Angličtí dermatologové John. H. Stokes a  Donald M. Pillsbury  si všimli, že existuje přímá souvislost mezi akné vulgaris, duševní pohodou a zažíváním. Proto akné zdaleka nelze brát jen jako běžné kožní onemocnění. Jde o mnohem hlubší problém.

Akné je navíc často spojeno s depresí, úzkostí a dalšími psychickými poruchami. Kromě toho pacienti s akné trpí i řadou zažívacích potíží. Studie u 13 000 dospívajících dokonce ukázala, že pacienti s akné trpí mnohem častěji zácpou, nadýmáním, nepříjemným zápachem z úst a pálením žáhy.

Jak je to možné?

Špatné zažívání, škodlivé látky v potravinách, ve vodě, některé léky, emoce, stres, deprese, úzkost… to vše mění normální střevní mikroflóru k horšímu. Nejvýznamnější snížení stresem angličtí dermatologové pozorovali u prospěšných Lactobacilů a Bifidobakterií ve střevech. Experimentální studie ukazují, že psychický stres prodlužuje čas průchodu v tenkém střevu. To podporuje přemnožení škodlivých bakterií a ohrožuje střevní bariéru. Důsledkem toho je zvýšená střevní propustnost, která přispívá k systémovému zánětu v těle.

Bylo prokázáno, že střevní mikroflóra, zánětlivé kožní onemocnění jako je akné a psychické poruchy, jako jsou deprese, jsou propojeny.

Proto úprava bakteriálního složení ve střevech zlepšuje nejen trávení, ale i emoce a snižuje stres. Schopnost střevní mikroflóry a probiotik ovlivnit zánět, glykémii, obsah lipidů i náladu má zajímavé dopady na akné. Výzkumy prokázaly, že probiotika přímo zabraňují růstu  Propionibacterium acnes (bakterie přímo spjatá s výskytem akné).  U 80% pacientů s akné, kteří užívali probiotika, bylo pozorováno klinické zlepšení.

Probiotické přípravky vedly k výraznému snížení celkových ložisek v souvislosti s výrazným snížením produkce mazu.

Teorie o vztahu zažívacího traktu, mozku a kůže je v poslední době opakovaně potvrzována řadou klinických zkoušek z různých pracovišť celého světa.

A co říkají odborníci, když se chci akné zbavit na trvalo?

 Ano, existuje přímý vztah mezi akné, zažívacím traktem a mozkem.

Proto chceme-li se zbavit akné, musíme se zaměřit na příčinu vzniku akné. A to je, harmonizace střevního mikrobiomu – dobře osídlit střeva správnými mikroorganismy pomocí kvalitních probiotických preparátů.

 

Zdroj: RNDr. Dana Nováková, zkrácený překlad článku: Acne vulgaris, probiotics and the gut-brain-skin axis – back to the future? autorů Bowe WP a Logan AC publikovaného v lednu 2011 v časopisu Gut patogens


← Zpět na blog

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x