ZÁSADNÍ ZMĚNA V PŘÍSTUPU K AKNÉ! PORADÍME VÁM, JAK SE HO ZBAVIT NAVŽDY!

Dobrých rad, jak se zbavit akné je plný internet. Radí každý, kdo má Facebook. Podívejte se, občas nebudete věřit.

„Ahoj holky. Prosím o radu mám akné jak puberťák. A ráda bych už chtěla vyjít z domu bez make upu. Co na to?“

A k tomu jistě dobře míněné rady: „Zubní pasta nebo listerine.“ „ Antikoncepce. Dvakrát jsem přestala brát antikoncepci a pleť šla do háje a kila nahoru….“ „Nejsem odbornik, ale co zkusit pit caj z ostropestrce?  ten je super na ocistu jater treba i po uzivani leku, atb apod. Pupinkama se pry telo snazi likvidovat spatne latky z tela (viz antikoncepce) a ostropestrec by podle me mohl fungovat  a kdyz ne, aspon pro sebe neco udelate a „vycistite“ si jatra  .“ „Obyč. Alpa s hrebickem.“ „Čistím čistím.cistim a furt akne.“ „Kupte si kostku droždi a jezte .“ „Syn bral zinek.“ „Zajit na kozni, tam vi přesně co a jak..“ „Bral někdo z vás na akné antibiotika? 🙁 beru týden a zhorsilo se to, bolí mě obličej už jsem z toho v háji :(…“ „Jeee koukam,ze kozni stale predepisuji na tohle antibiotika..to jsme.fakt pokrocili…Reknu to neslusne,na atb se vyse…,kor jestli Vam to predepsal jen tak pohledem.. Tetracykliny.. nejvetsi svinstvo..Radsi hledejte.vnitrni pricinu.Az.je.vysadite,budete to.mit zpet v plne parade,jestli.Vam.tedy.vubec pomohou a moz a jeste dalsi zdravotni problemy.navic…“

Přesvědčilo vás to?

A co na to „opravdoví odborníci“?

Nejnovější vědecké výzkumy odhalují řadu nových překvapivých souvislostí!

Odborníci se zaměřují především na PŘÍČINU AKNÉ. Na co přišli? Dozvíte se to. Čtěte dál.

Angličtí dermatologové John. H. Stokes a  Donald M. Pillsbury  si všimli, že existuje přímá souvislost mezi akné vulgaris, duševní pohodou a zažíváním. Proto akné zdaleka nelze brát jen jako běžné kožní onemocnění. Jde o mnohem hlubší problém.

Akné je navíc často spojeno s depresí, úzkostí a dalšími psychickými poruchami. Kromě toho pacienti s akné trpí i řadou zažívacích potíží. Studie u 13 000 dospívajících dokonce ukázala, že pacienti s akné trpí mnohem častěji zácpou, nadýmáním, nepříjemným zápachem z úst a pálením žáhy.

Jak je to možné?

Špatné zažívání, škodlivé látky v potravinách, ve vodě, některé léky, emoce, stres, deprese, úzkost… to vše mění normální střevní mikroflóru k horšímu. Nejvýznamnější snížení stresem angličtí dermatologové pozorovali u prospěšných Lactobacilů a Bifidobakterií ve střevech. Experimentální studie ukazují, že psychický stres prodlužuje čas průchodu v tenkém střevu. To podporuje přemnožení škodlivých bakterií a ohrožuje střevní bariéru. Důsledkem toho je zvýšená střevní propustnost, která přispívá k systémovému zánětu v těle.

Bylo prokázáno, že střevní mikroflóra, zánětlivé kožní onemocnění jako je akné a psychické poruchy, jako jsou deprese, jsou propojeny.

Proto úprava bakteriálního složení ve střevech zlepšuje nejen trávení, ale i emoce a snižuje stres. Schopnost střevní mikroflóry a probiotik ovlivnit zánět, glykémii, obsah lipidů i náladu má zajímavé dopady na akné. Výzkumy prokázaly, že probiotika přímo zabraňují růstu  Propionibacterium acnes (bakterie přímo spjatá s výskytem akné).  U 80% pacientů s akné, kteří užívali probiotika, bylo pozorováno klinické zlepšení.

Probiotické přípravky vedly k výraznému snížení celkových ložisek v souvislosti s výrazným snížením produkce mazu.

Teorie o vztahu zažívacího traktu, mozku a kůže je v poslední době opakovaně potvrzována řadou klinických zkoušek z různých pracovišť celého světa.

A co říkají odborníci, když se chci akné zbavit na trvalo?

 Ano, existuje přímý vztah mezi akné, zažívacím traktem a mozkem.

Proto chceme-li se zbavit akné, musíme se zaměřit na příčinu vzniku akné. A to je, harmonizace střevního mikrobiomu – dobře osídlit střeva správnými mikroorganismy pomocí kvalitních probiotických preparátů.

Které probiotikum je nejlepší na trhu?

NUTRA BONA symba s β-glukany Ta patří mezi zdaleka nejlepší.  https://www.nutrabona.cz/produkt/nutrabona-symba/.

Jak to, že to funguje?

Protože obsahuje živé a skutečně probiotické bakterie (laktobacily a bifidobakterie), a vše co potřebují k tomu, aby se ve střevech usadili, dobře se rozmnožily (inulín, β-glukany, sacharidy) a dělaly pro nás dobrou práci. Bakterie jsou chráněny speciálním filmem z fosfolipidů, aby prošly bez poškození „agresivním“ prostředím zažívacího traktu až na místo určení.  Kromě toho NUTRA BONA symba obsahuje dalších 21 účinných látek, které jsou důležité pro správnou funkci střev. Kromě toho je NUTRA BONA symba lahodný nápoj, který si zařadíte do jídelníčku a pochutnáte si na ní. Můžete mít vanilkovou, čokoládovou, kávovou – tu, co máte rádi.

Kde NUTRA BONU symba s β-glukany dostanu?

Objednejte si ji zde Objednávka

Zdroj: RNDr. Dana Nováková, zkrácený překlad článku: Acne vulgaris, probiotics and the gut-brain-skin axis – back to the future? autorů Bowe WP a Logan AC publikovaného v lednu 2011 v časopisu Gut patogens


← Zpět na blog