7 nejoblíbenějších superpotravin

Kdekdo je zná, kdekdo využívá jejich blahodárné účinky a často ani neví, že baští superpotraviny.

Superpotraviny je strava pro supermany? Možná, ale hlavně pro ty, kteří si vybírají, co jedí a necpou do sebe kdejaký nesmysl.

Co to je superpotravina?

Podle wikipedie má vysoký obsah látek, které by měly prospívat zdraví. Jsou to „zvláště výživově bohaté potraviny, plné vitamínů, minerálů, vlákniny, antioxidantů a/nebo živin rostlinného původu“, říká Webster´s.

Na první pohled je vše jasné, ale tak jednoduché to není. Jsou totiž superpotraviny, které se při přípravě dají pěkně zpackat a superpotravinový efekt je v háji. A pak ty, které „super“ zůstanou, neboť jsou již ke konzumaci připravené a stačí je třeba jen rozmíchat ve vodě.

Posviťme si na těch 7 nejoblíbenějších. Podle obrázku začněme zleva koktejly. Koktejly patří mezi superpotraviny typu „ready to use“, stačí rozmíchat ve vodě. Složitá příprava odpadá. Největší výhoda spočívá v tom, že obsah účinných látek je vždy stejný.

  1. LINIE Exclusive čoko

Lahodný bílkovinný shake s 32 účinnými látkami pro všechny, kteří nemají čas se v klidu dobře najíst. Dodá vše, co tělo potřebuje. Pečuje o zdraví, zasytí na dlouhou dobu a tvaruje postavu do krásy. Hlídá hladinu cholesterolu, krevního tlaku, chrání před únavou a vyčerpáním…… Vedle čokolády chutná dobře i příchuť vanilka a tiramisu.

 

  1. REVITIN 365 – pomeranč

Osvěžující iontový nápoj s 24 aktivními látkami. Dodá energii. Říká vám něco „volné radikály“? Urychlují stárnutí. A podílejí se na civilizačních chorobách. A před těmi chrání REVITIN.  Je ideální při sportu i na pitný režim.

  1. NUTRATHIN vanilka

Lecitinová superpotravina s 19 aktivními látkami. Podporuje regeneraci jater po antibiotikách, mozek a vylepšuje psychiku. Sportovcům zrychluje reakce, omlazuje na buněčné bázi. Oblíbená je i čokoládová chuť.

  1. NUTRABONA symba jahoda

10 vitamínů, 9 minerálů, 4 kultury živých probiotik, β-glukany a prebiotikum pro dobrý mikrobiom podpoří imunitu, zlepší psychiku, detoxikuje a regeneruje trávicí trakt. Stačí ji rozmíchat ve vodě. Stejný účinek má i chuť čokoláda, káva i vanilka.

Sedmičku nejoblíbenějších doplňují superpotraviny špenát, ovesné vločky a houby. Tak jdeme na ně.

  1. Špenát

Je důležitým zdrojem kyseliny listové. Na pokrytí denní potřeby by stačilo asi půl kila. Jenže listovka je nestabilní a nikdo neví, kolik jí tam po tepelné úpravě zůstane. U koktejlů nahoře je obsah listovky vždy zaručen.

  1. Ovesné vločky

Jsou vynikajícím zdrojem energie. Obsahují bílkoviny s omezeným aminokyselinovým spektrem, vlákninu a celou řadu minerálů a vitamínů. Pokud chcete plnohodnotné bílkoviny, musíte sáhnout po LINII.

  1. Houby

Mají vysoký obsah minerálů, vitamínů a stopových prvků. Na talíři jsou skvělé. Jsou významným zdrojem ß-glukanů a proto jsou často používány v prostředcích na imunitu. Ale pozor: Houby snadno absorbují nežádoucí látky, jako třeba záření. (Proto se dlouho po Černobylu neměly jíst houby). Výrobci kvalitních doplňků stravy proto zásadně nepoužívají ß-glukany z hub ale třeba z ovsa (např. LINIE) nebo je vyrábějí biotechnologiemi (např. NUTRABONA symba). Ty jsou pak bez možných vedlejších účinků.

A které superpotraviny milujete vy? Napište, podělte se s ostatními.

Václav


← Zpět na blog