LINIE LifeActive – dobrá krev do vašich žil.

LINIE LifeActive – dobrá krev do vašich žil.

Unikátní doplněk stravy s 13 biologicky aktivními látkami zabalený v lahodné kaši.

Hlavním posláním Linie LifeActive je podpora tvorby červených krvinek a hemoglobinu, pro správný přenos kyslíku do tělních buněk a odvod odpadních plynů z buněk.

Co hlavně potřebuje naše tělo pro „výrobu“ optimálního množství a kvality červených krvinek?

 • Železo
 • Vitamíny B6, B12 a kyselinu listovou
 • Vitamín C

To vše, a ještě další prospěšné látky najdete v LINII LifeActive:

ŽELEZO v LINII LifeActive je unikátní

Železo si tělo neumí vyrobit, musíme ho dodat potravou. Jeho funkce je nenahraditelná:

 • Přispívá k tvorbě červených krvinek a k přenosu kyslíku v těle
 • Přispívá k dobré imunitě
 • Přispívá ke snížení únavy a vyčerpání

Na našem trhu je řada doplňků se železem – obsahují různé formy železa, nejčastěji síran železnatý – anorganické železo. Využitelnost anorganického železa je maximálně do 10%, navíc jsou tyto formy velmi často spojeny se zažívacími problémy, nejčastěji úpornou zácpou.

Proto na to v Nutra-Boně jdeme jinak. Řada výzkumů ukázala, že nejvýhodnější formou doplnění železa je jeho organická forma. A vůbec nejlepší je, když to se spojí s potravinou, která obsahuje složky zvyšující využitelnost železa a zlepšující jeho snášenlivost. Je to hlavně vitamín C, a pravděpodobně i některé organické kyseliny, aminokyseliny a sacharidy, které se železem tvoří dobře využitelné komplexy.

A to je hlavní důvod, proč jsme vytvořili tuto unikátní potravinu.

V Linii LifeActive je fumaran železnatýORGANICKÁ forma železa, s nejlepší biologickou využitelností, které na tuzemském i světovém trhu existuje. Jeho využitelnost sama o sobě je více než 60%. V Lini LifeActive je poctivá dávka 20 mg železa v 1 porci, to je 143%RI. Umíte si představit, kolik bychom toho museli sníst, abychom získali stejné množství organického železa z potravy? Například 3 pořádné hovězí steaky (každý cca 300 g), nebo 2 kg špenátu. Dokážete to sníst každý den? Pro srovnání čočka nebo fazole obsahují železa více, přibližně 70 – mg/kg, ale jeho využitelnost je mnohem nižší, především kvůli přítomné kyselině fytové, která využitelnost železa výrazně snižuje.

KYSELINA LISTOVÁ, vitamín B6 a B12 v LINII LifeActive

Společně pomáhají tělu vytvářet nové zdravé červené krvinky. Životnost červených krvinek je cca 90 – 120 dní, pak odumírají a rozpadnou se. Nové červené krvinky se musí vytvářet průběžně, 24 hodin denně, každou vteřinu jich vznikne přes dva miliony.

Tyto vitamíny také pomáhají společně udržovat správnou, nízkou hladinu homocysteinu v krvi. Vysoká hladina homocysteinu je příčinou řady srdečně-cévních problémů.

Nedostatkem kyseliny listové jsou nejvíce ohroženy mladé ženy (zvláště kuřačky).

Suplementaci kyselinou listovou a vitamíny B6 a B12 odborníci doporučují při:

 • Poruchách spojených s tvorbou krve
 • Zhoršeném vstřebávání živin ze střeva (zánět ve střevech a v žaludku, špatná střevní mikroflóra)
 • Zhoršené funkci jater, při alkoholismu
 • U lidí, kteří užívají některé léky, které vyplavují kyselinou listovou z organismu: některé léky zabraňující křečím, antikoncepce, některé léky proti bolesti, kortikosteroidy a sulfonamidy
 • U žen kuřaček, u lidí 50 +

Při zvýšených nárocích organismu, např. v těhotenství, při růstu dětí, při menstruaci, v klimakteriu, je potřeba dvojnásobná!

Kyselina listová je nezbytná při tvorbě nukleotidů, které jsou odpovědné za přenos energie v buňce. Nukleové kyseliny – DNA a RNA uchovávají základní genetickou informaci, také proto je její dostatek tak důležitý v těhotenství, kdy chrání před vznikem vrozených poruch plodu.

Kyselinu listovou by měli doplňovat lidé užívající léky, které vyplavují kyselinou listovou z organismu. Podle odborníků jsou to některé léky, co zabraňují křečím, některé antikoncepční tablety s estrogeny, některé léky proti bolesti, kortikosteroidy a sulfonamidy.

VITAMÍN C v LINII LifeActive

 • Vitamín C zvyšuje vstřebatelnost železa až pětkrát!
 • Zvyšuje tvorbu kolagenu, což je důležité pro pevné cévy je jich dobrou funkci

Proto ho najdete v Linie LifeActive pořádnou porci – 150 % DDD!

Další 4 vitamíny v LINII LifeActive – vitamín E, kyselina pantothenová, niacin a biotin chrání buňky našeho těla před agresivními volnými radikály, dodávají energii – snižují únavu a vyčerpání, podporují psychiku a nervy, zvyšují imunitu.

β-GLUKANY v LINII LifeActive

Jako zdroj beta glukanů z ovsa v NUTRA-BONĚ používáme výhradně OatWell – to je luxusní značka s naprosto nejvyšším množstvím β-glukanů, v porovnání s podobnými zdroji. Jsou výborně stravitelné.

 • β-glukany z ovsa hlídají hladinu glukózy v krvi
 • V dávce 3 g/den snižují škodlivý LDL-cholesterol v krvi o 12%, jeho vysoká hladina v krvi je rizikovým faktorem srdečně-cévních onemocnění.
 • Podporují hubnutí, protože mají zásadní vliv na fyziologickou funkci tenkého střeva, kde bobtnají, zvyšují viskozitu střevního obsahu, tím zpomalují vstřebávání živin, navozují pocit sytosti a omezují chuť k jídlu.

A co lidé, kteří nesnáší lepek? β-glukany v Linii LifeActive neobsahují lepek, ale bílkovinu avenin. Většina lidí s nesnášenlivostí lepku (ale ne všichni) může do své stravy zařadit oves, aniž by pocítili nepříznivé účinky.

Linie LifeActive obsahuje 30 mg aveninu/kg výrobku. Potravina s “velmi nízkým obsahem lepku“ nesmí obsahovat více než 100 mg /kg lepku v potravině (viz Nařízení Komise ES č.41/2009). Linie LifeActive může být proto označena jako potravina s velmi nízkým obsahem lepku. Navíc se nejedná o lepek, ale o avenin.

BORŮVKOVÝ EXTRAKT v LINII LifeActive

Je přírodní antioxidant.

 • Flavonoidy zlepšují krevní oběh, krevní tlak, zpevňují cévy
 • Zlepšuje trávení a hladinu cukru v krvi
 • Zlepšují lymfatický systém, odvodňování, aktivují látkovou výměnu

Nutra-Bona i v případě borůvkového extraktu používá jen luxusní certifikovanou surovinu  – standardizovaný extrakt, s jednoznačně deklarovaným množstvím účinných látek.

CEREÁLIE v LINII LifeActive

Instantní celozrnné rýže a kukuřice v chuťově vyváženém poměru 1:1. Přítomné cereálie jsou přirozeně bezlepkové, obsahují sacharidy a vysoký obsah vlákniny. Dodávají organismu rychlou energii.

PALATINOSA – Isomaltulosa v LINII LifeActive

Je to unikátní přírodní pomalu stravitelný disacharid.  Svalům a mozku poskytuje stejné množství energie jako sacharosa nebo glukosa, ale energii uvolňuje postupně, bez výrazného zvýšení glukózy v krvi (má nízký glykemický index – GI 32), s nízkou inzulínovou odezvou. Je šetrná k zubům (nepodporuje jejich kazivost), a je vhodná i pro diabetiky. Přirozeně se vyskytuje v medu a cukrové třtině.

 • Dlouhodobě uvolňuje energii pro mozek a pro svaly – dvojnásobně dlouho oproti jiným sacharidům (2 hod.)
 • Reguluje hladinu krevního cukru (má nízký glykemický index)
 • Dobrý zdroj energie nejen pro vytrvalostní sportovce

INULIN v LINII LifeActive

Inulin (fruktan) je rozpustná vláknina z kořene čekanky. Je odolný k hydrolýze trávicími enzymy, prochází žaludkem, tenkým střevem a fermentuje se až v tlustém střevu. Má vliv na dobré trávení (podporuje růst zejména bifidobakterií). Pozitivně ovlivňuje složení střevního mikrobiomu a tím i vstřebávání železa. Zpomaluje absorpci glukózy a má nízkou energetickou hodnotu, což přispívá k redukci hmotnosti.

Jedna dávka Linie Life Active obsahuje 2 g prebiotické vlákniny, což je množství, které funguje, a zároveň nevyvolává břišní nevolnost, plynatost, průjem, zácpu…

Na každou biologicky aktivní složku v Linii LifeActive existují nezávislé klinické studie, prokazatelně dokazující vyjmenované účinky.

Teď už víte, co je uvnitř a zbývá jen Linii LifeActive ochutnat a zařadit do svého jídelníčku.

Ušetříte čas, peníze, energii…, podpoříte své zdraví.

Objednejte zde.


← Zpět na blog